052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

איך משונה עילת סגירת תיק פלילי לחוסר אשמה?

במהדורות החדשות אנו שומעים אחת לכמה זמן על סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות, או מסיבות של חוסר עניין לציבור. כך למשל, נסגר התיק נגד הקומיקאי ירון ברלד מחוסר ראיות, וגם התיק נגד הזמר אייל גולן נסגר מסיבה דומה.

קיומו של תיק פלילי במאגר המידע המשטרתי עלול להכביד על חייו של אדם, זאת כאשר מדובר בתיקים שנסגרו עקב חוסר עניין לציבור או בשל היעדר ראיות מספקות (בניגוד לחוסר אשמה). למעשה, לאזרחים רבים במדינת ישראל נפתחים תיקים בגין חקירה פלילית, ואף אם מדובר בעבירה קלה יחסית, כל עוד לא שונתה עילת סגירת התיק לחוסר אשמה, המשמעות הפרקטית היא שתלויים כנגד האדם חשדות לביצועה.

אחת האפשרויות הפתוחות בפניכם במקרה זה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי אשר יבצע מספר מהלכים מול הרשויות, במטרה להביא לשינוי העילה בגינה נסגר התיק הפלילי לחוסר אשמה.

פעולות נחוצות לשינוי עילה

בדרך כלל, כאשר מחליטה המשטרה על סגירתו של תיק עקב היעדר עניין לציבור או חוסר בראיות, נשלחת אל האדם הודעה רשמית בדואר. אם קיבלתם את ההודעה, הנכם רשאים לבקש שינוי של עילת הסגירה לחוסר אשמה בתוך 45 ימים מהיום בו נסגר התיק.

יחד עם זאת, במקרה שבו לא נשלחה ההודעה, הנכם רשאים לפעול למען סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה גם לאחר זמן רב. הבקשה מועברת לידיו של קצין חקירות משטרתי אשר בוחן את טיעוניה, ומחליט אם לקבלה או לדחותה. כבר בשלב זה קיימת חשיבות מרובה לפנייה אל עו"ד פלילי בעל ניסיון, אשר יסייע באיסוף החומר הנחוץ וידע כיצד להעביר את הבקשה באופן שיגדיל את סיכויי קבלתה.

המשך פעולות לשינוי עילה

חשוב לדעת כי לעתים הקצין שבודק את הבקשה לשינוי העילה מחליט לדחות אותה, ואולם דחיית הבקשה אינה סוף פסוק. בעזרת עורך דין פלילי תוכלו לפנות לפרקליטות המחוז ולהגיש ערר על ההחלטה ובמקרים המתאימים גם לפרקליט המדינה ו/או יועץ המשפטי לממשלה.

יש להדגיש כי מדובר בהליכים מורכבים הכרוכים בבחינה מקיפה, באיסוף מסמכים ובתיעוד והתוויית אסטרטגיה נכונה. כלומר, שינוי העילה של סגירת תיק פלילי מול הפרקליטות אינו עניין של מה בכך, ונדרשת בקיאות רבה ויכולת התדיינות מול הגורמים הרלוונטיים. לכן, חשוב לפנות לבעל מקצוע המסוגל להעניק לכם סיוע משפטי הולם ויעיל, ושמאחוריו הצלחות בתחום זה.

 

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן