052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

עורך דין פלילי מיקי חובה: שעות תועלת למען הציבור על עבירת תקיפה – מה אומר החוק?

באתר ynet דווח על עונשו של שחקן הפועל תל אביב, שי אבוטבול, שהואשם בתקיפת אוהד לפני כשנתיים. האירוע המדובר אירע כמה שעות לאחר שאבוטבול הורחק בכרטיס אדום ממשחק. בכתב האישום נכתב שהמתלונן הבחין באבוטבול יוצא ממועדון, ועדכן את חבריו שהיו עמו כי מדובר באבוטבול שספג כרטיס אדום במשחק. אבוטבול בתגובה רץ לכיוון האוהד שהספיק להתנצל, חבט בפניו וגרם לחבלות מדממות. בית המשפט לא הרשיע את השחקן, אך גזר עליו 180 שעות תועלת למען הציבור ופיצוי למתלונן בגובה 5,000 ש"ח.

על פי חוק העונשין, עבירת תקיפה הנה מצב בו אדם מוכה, נדחף, ננגע או שמופעל על גופו כל סוג של כוח אחר באופן ישיר או עקיף. כל זאת, ללא הסכמתו של המותקף או כשההסכמה הושגה במרמה. הפעלת כוח במעשה תקיפה הנה כל פעולה ישירה או עקיפה הגורמת לתוקף אי נוחות או נזק, כדוגמת שימוש בכוח על ידי אור, חום, חשמל, ריח או גז. חשוב לדעת כי עבירות תקיפה מסווגות לדרגות חומרה שונות, ושמידת הענישה תלויה בסיווגה של העבירה.

אם נחשדתם בעבירת תקיפה, מומלץ מאוד להתייעץ עם משרד עורכי דין פלילי על מנת לדעת מה הסיווג המדויק של העבירה שבה אתם נחשדים ולזכות לייצוג משפטי הולם.

סיווג חומרת עבירות תקיפה והעונש עבורן

כל משרד עו"ד פלילי מכיר את סוגי עבירות התקיפה בחוק. העבירות מסווגות למספר רמות, על פי מידת חומרתן:

  • עבירת תקיפה קלה – מכונה גם "תקיפת סתם" ומתקיימת במצב בו אדם תוקף את חברו שלא כחוק, בלא שגרם לו חבלה ממשית. אם לא חלות עליה נסיבות מחמירות, דינה של העבירה עד שנתיים מאסר.
  • תקיפה הגורמת לחבלה – הכוונה לחבלות ממשיות שגורמות למותקף סבל או נזק פיזי, ומצריכות קבלת טיפול רפואי לצורך החלמה. גם אם מדובר בחבלות שמשך ההחלמה מהן היה קצר, דינה של העבירה עד שלוש שנות מאסר. נראה שזו העבירה שבה מדובר כאן, ובית המשפט בחר שלא להחמיר עם אבוטבול.
  • תקיפה מסיבות שונות – תחת כותרת זו נכללות תקיפה למטרות פשע, גניבה, התנגדות למעצר או ניסיון למנוע מעצר. דינה של עבירה זו הנו עד שלוש שנות מאסר.
  • תקיפת עובד ציבור – אם מותקף עובד ציבור מחמת התפקיד שעליו למלא, העונש על העבירה הנו עד שלוש שנות מאסר.
  • תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות – כוללות תקיפה משותפת של שלושה אנשים ומעלה, הצטיידות המתקיף במהלך התקיפה בנשק, תקיפה של אדם במהלך טיפול באדם אחר הנמצא בסכנת חיים, או תקיפת עובד בחדר מיון. דינן של עבירות אלו עד חמש שנות מאסר.
  • תקיפת סתם נגד קטין קרוב משפחה, או נגד חסר ישע שהתוקף אחראי עליו, דינן עד ארבע שנות מאסר.
  • תקיפת סתם בנסיבות מחמירות – תקיפת סתם שבוצעה על ידי שני אנשים או יותר, דינה עד ארבע שנות מאסר.
  • תקיפה הגורמת לחבלה בנסיבות מחמירות – בוצעה ע"י שני אנשים או יותר ודינה עד שש שנות מאסר.
  • תקיפה הגורמת חבלה לבן זוג נוכחי או לשעבר – דינה עד שש שנות מאסר.

אם נחשדתם או הואשמתם בעבירת תקיפה, מוטב כי תתייעצו עם משרד עורכי דין פלילי, על מנת לזכות בייצוג ואף ליווי בחקירה פלילית.

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן