052-8332244

מהם עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן

אין כל עוררין על כך שכללי המנהל התקין הנם בבחינת חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מיסודותיה של כל מדינה מתוקנת באשר היא. בדיוק מהסיבה הזו משקיעים כל הגורמים הנוגעים בדבר משאבים רבים מספור על מנת לבער מתוך החברה את נגע השחיתות – וטוב שכך. ואף על פי כן, לעתים קרובות אנו מתוודעים לכך שתיקי צווארון לבן אשר החלו את דרכן בכותרות מפוצצות מסתיימים לבסוף מבלי שכלל יוגש כתב אישום. כל זאת אחרי שאת הנזק התדמיתי שנגרם ל"כוכב" הפרשה כבר אין להשיב.

עבירות הצווארון הלבן מתייחסות על פי רוב לעבירות שעיקרן כלכלי ובכלל זה קבלת שוחד, מרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מעילה והפרת אמונים וכיוצא באלה. חשוב לציין כי כמעט תמיד לא מלוות עבירות הצווארון הלבן באקט פיזי אלים מסוג זה או אחר. עם זאת, דווקא בגלל שמדובר בעבירות שהאלימות אינה כרוכה בהן, הרי שאופיין המתוחכם והערמומי, עלול להוביל לענישה חמורה יותר.

הסיבה לכך שפעמים רבות מגישה פרקליטות המדינה כתבי אישום בעבירות צווארון לבן נעוצה בין היתר ברצון להראות לציבור כי המאבק בשחיתות אכן קורם עור וגידים גם אם לא תמיד יש דברים בגו. אשר על כן, הדבר הראשון שעליכם לעשות באם הוגש נגדכם כתב אישום שעיקרו אחת מעבירות הצווארון הלבן, הוא ליצור קשר עם עורך דין פלילי ומנוסה המתמחה בייצוג בעבירות מסוג זה.

הניסיון הנו מרכיב קריטי וחיוני משום שהיכולת לבחון את מכלול הראיות הקיים בתיק באופן יסודי היא שעשויה לעשות את ההבדל בין הרשעה לזיכוי מלא – כל זאת כמובן במידה והמגעים שהתקיימו בין הצדדים במטרה להניא מלכתחילה את הפרקליטות מכוונתה להגיש כתב אישום – לא צלחו.

לבסוף, מעורבותו של עורך דין פלילי ומנוסה המייצג את מרשו בעבירות צווארון לבן היא חשובה מאין כמוה משום שאם מדובר באדם שזוהי מעידתו הראשונה והיחידה בפני רשויות החוק, הרי שעל עורך הדין לוודא כי המעמד המלחיץ אשר בפניו עומד מרשו – לא יגרום לו להגיד דבר מה שעלול לפגוע באופן זה או אחר במצבו המשפטי.

משרד עורכי דין מיקי חובה מתמחה במתן ייעוץ משפטי לנאשמים אשר הוזמנו לחקירה בעבירה פלילית מסוג עבירות "הצווארון הלבן". אנו נעשה ככל יכולתנו על מנת לסייע לכם לסיים את הסיפור כולו מבלי שתינזקו כלל – וגם אם יוגש נגדכם כתב אישום הרי שנייצג אתכם נאמנה במטרה להוביל לזיכוי ומלא ו\או לעונש שהשפעתו של אורח חייכם תהיה מינימלית עד כמה שניתן.

דילוג לתוכן