052-8332244" /> 052-8332244" />

עבירות רכוש

//עבירות רכוש
עבירות רכוש 2018-02-08T01:10:31+02:00

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

עבירות רכוש

לצדן של עבירות האלימות ועבירות המין שאליהן התייחסנו בעמודים נפרדים, עבירות הרכוש הן ככל הנראה העבירות הנפוצות ביותר בספקטרום המעשים הפליליים. ככלל, מתחלקות עבירות הרכוש לשתי קטגוריות עיקריות: גניבה, פריצה ושוד.

 
עבירת הגניבה מוגדרת בחוק כנטילת דבר הניתן להיגנב בלי הסכמת הבעל, במרמה ובלי תביעת זכות בתום לב, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הדבר מבעלו שלילת קבע.

ראוי לציין כי ספר החוקים מבחין בין מספר סוגי גניבות כדלקמן:

  • גניבה מאדם פרטי על ידי אדם פרטי – עבירה שהמאסר עליה הוא עד שלוש שנות מאסר וזאת בהנחה שאין בנמצא נסיבות המחייבות החמרה ולצד התנאי כי מדובר בעבירה יחידה בכתב האישום ולא בעבירה נלווית.
  • גניבת רכוש מהמדינה על ידי עובד ציבור – בהנחה והרכוש שנגנב עולה בשוויו על אלף ש”ח ניתן יהיה להשית על הנאשם עד 10 שנות מאסר.
  • גניבת רכוש ממעסיק על ידי עובד – גם כאן, בהנחה ושוויו של הרכוש עולה על אלף שקלים, ניתן יהיה להשית עונש של עד שבע שנות מאסר.
  • גניבת נכס של תאגיד על ידי בעל משרה בתאגיד – על עבירה זו יוטל עונש של עד שבע שנות מאסר בפועל.

עבירת הפריצה מנגד מוגדרת ככניסה לא חוקית וללא אישור למבנה, וזאת באמצעות איום, תחבולה או שימוש באלימות. העונש שיושת על מי שהואשם בעבירת הפריצה ייקבע על פי מגוון משתנים ובהם סוג הרכוש שנגנב, מטרת הפריצה וכיוצא באלה.

לבסוף, עבירת השוד היא למעשה עבירת גניבה בנסיבות מחמירות שבמהלך הגניבה או בתכוף לפניו או לאחריו בוצע מעשה אלימות או איום באלימות כלפי אדם או בנרכס כדי להשיג את הדבר הנגנב. העונש המקסימאלי בעבירת השוד עומד על 14 שנות מאסר, כאשר ביצוע שוד באמצעות נשק או במכשיר שיש בהם כדי לסכן או לפגוע או שהיה בחבורה או שפצע אדם והשתמש באלימות אחרת כלפי גופו של אדם בגינה ניתן להשית על הנאשם עד 20 שנות מאסר.

בעבירות מהסוג הזה, ישנה חשיבות גדולה מאוד למכלול נסיבות התיק ולניואנסים הקטנים ביותר. משתנה “פעוט” כמו שעת ביצוע המעשה יכול להביא לפער משמעותי בענישה, במידה ותהא הרשעה בעצם קיום העבירה.לעתים, הפרטים הקטנים יכולים לעשות את ההבדל בין זיכוי או הרשעה. רק עורך דין שמודע היטב למשתנים שעליו לחפש יידע כיצד להפוך כל פרצה לטיעון משפטי משכנע.

הקפידו לפנות לעורך דין פלילי מנוסה ומומחה עוד לפני שהוגש נגדכם כתב אישום. במקרים רבים מספור מעורבותו של סניגור פלילי מנוסה כבר בראשית החקירה המשטרית, תמנע את הגשתו של כתב אישום ותביא לסיום הפרשה בהקדם האפשרי.
משרד עורכי דין מיקי חובה מתמחה במתן ייעוץ משפטי לחשודים הנאשמים בעבירות רכוש. לאורך השנים בהן פועל משרדנו טיפלנו בכמות גדולה מאוד של תיקים שעיקרן עבירות רכוש. לנגד עינינו יעמוד לעד האינטרס האישי שלכם – שיהפוך גם לאינטרס המנחה שלנו – סיום כל ההליכים המשפטיים כנגדכם מבלי במינימום נזק משפטי – אם בכלל.

Call Now Button
לפרטים או לייעוץ צרו קשר

לייעוץ התקשרו:

052-8332244

03-5509222

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
    מיקי חובה - משרד עורכי דין

    דילוג לתוכן