052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

לא רק זכות השתיקה: מהן הזכויות של נחקר במשטרה?

אתר nana10 דיווח לאחרונה על חקירה המתנהלת נגד תושב נתניה, החשוד ששלח מכתבי איום וקליעים לשופט בית המשפט המחוזי ולקצין שב"ס. החשוד הועבר לחקירה, ונחקר בחשדות נוספים כמו זיוף בנסיבות מחמירות, החזקת נשק שלא כדין ועוד – אך הוא שומר על זכות השתיקה. יש לציין ששמירה על זכות השתיקה היא אחת הזכויות בחקירה. כדי לא למסור מידע שלא לצורך, ההמלצה היא להסתייע במשרד עו"ד פלילי שיעניק לכם ליווי בחקירה פלילית.

על פי החוק בשיראל, לכל אדם עומדת הזכות לשמירה על זכויותיו במהלך חקירה משטרתית, וזאת במטרה ליצור איזון מול סמכויות והגבלות של רשויות אכיפת החוק מול חירותו וזכויותיו של הפרט. זכויות אלה נועדו למנוע ניצול לרעה של סמכויות אכיפת החוק במהלך חקירה משטרתית, ולוודא כי ההליך מבוצע באופן קביל וחוקי שיוכל לשמש כראיה בבית משפט. על מנת להכיר זכויות אלה לעומקן מומלץ ליצור קשר בהקדם עם משרד עו"ד פלילי, שיסייע לכם ברתימת זכויותיכם בחוק לטובתכם.

עיכוב לחקירה

בהתאם לנסיבות המקרה, החוק בישראל מתיר לשוטרים לעכב כל אזרח לחקירה גם ללא זימון מוקדם, וזאת על פי שיקול דעתו של איש החוק. יחד עם זאת, יש לדעת כי עיכוב לחקירה ללא הודעה מוקדמת ואישור מתאים אינו יכול לעלות על שלוש שעות.

זימון לחקירה בטלפון

ייתכנו מקרים בהם זימון לחקירת משטרה יבוצע דרך הטלפון, ומכיוון שאין ביכולתו של המוזמן לאמת את נכונות המתקשר וזהותו, הוא רשאי לדרוש שהזימון יבוצע בכתב. זימון זה עשוי להישלח באמצעות פקס, שירותי הדואר או על ידי מסירה אישית של הזימון משוטר.

מטרת החקירה

מחובתו של איש החוק בתחילת החקירה ליידע את המוזמן על אודות סיבת החקירה, ואילו חשדות קיימים נגדו. מידע זה יבהיר את סיבת החקירה, בין אם כעד או כחשוד, ואת מידת חומרתה, ויאפשר לממש את זכות ההיוועצות בעורך דין. אם ההליך לא בוצע, זכותו של האדם לדרוש את קבלת הפרטים הללו בטרם יענה על שאלות החוקרים, ואף לסרב לענות על שאלות ולשמור על זכות השתיקה.

זכות השתיקה

זכות השתיקה ניתנת לכל נחקר במשטרה, אך לא בכל מצב היא עומדת לטובתו. זכות זו עלולה לשמש לעתים כראיה מחזקת נגד החקר, ולהפחית ממשקל עדות שתימסר במועד מאוחר יותר. לכן, את זכות השתיקה מומלץ ליישם לאחר התייעצות עם עו"ד המעניק לכם ליווי בחקירה פלילית.

שחרור בתנאים מגבילים

חשוב לדעת כי ניתן לסרב או לדרוש שינוי בהחלטת המשטרה לשחרור בתנאים מגבילים, כמו מעצר בית למשך חמישה ימים, חתימה על ערבות או הרחקה מאזור מסוים. יחד עם זאת, הסירוב עלול להוביל למעצר ולהבאת המקרה בפני שופט, לכן צעד זה מומלץ לבצע רק לאחר התייעצות מתאימה.

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן