052-8332244

הרשות המחוקקת והרשות השופטת מתייחסות בחומרה יתרה לעבירות סמים – וזאת  בניגוד לתפיסת הציבור שלעתים מתייחס לעבירות מסוג זה כעבירות של מה בכך. התפיסה המוטעית הזו היא שמביאה לעתים קרובות את הנאשמים בעבירות סמים להודות בעבירות המיוחסות להם בתקווה שעצם ההודאה תוביל לענישה פחותה.

בפועל עם זאת, בוחרים בתי המשפט על פי רוב בגישת ענישה מחמירה וזאת למען יראו ויראו במטרה להדביר את נגע הסמים – על אחת כמה וכמה כשמדובר בבני נוער. כל זאת כמובן כתוצאה מהגישה המחמירה בה נוקטת הפרקליטות המבקשת בכתב האישום שאותו היא מגישה – להשית על הנאשמים עונש מאסר בפועל – ובנסיבות מסוימות גם כשמדובר בעבירת סמים שבוצעה לצריכה עצמית.

ניסיונו של עו"ד פלילי – מכריע בעבירות סמים

mhn13

על מנת לנסות ולהימנע ממאסר בפועל, חשוב מאוד לפנות לעורך דין פלילי מנוסה הבקיא בתקדימים המשפטיים הנוגעים לעבירות הסמים. ההיכרות המעמיקה עם תקדימים אלה, בין היתר, תסייע לו בבואו להילחם על חפות מרשו במשפט הוכחות או במקרים המתאימים, לנמק בפני בית המשפט את הסיבות שבגינן יש להימנע מהרשעה או להקל בגזר הדין – במידה ומרשו כבר הורשע.

ניסיונו של עורך הדין הפלילי בתיקים דומים עשוי להוות גורם מכריע בניהול משפט הוכחות, כמו גם בכל הנוגע לקשרים האישיים שאותם הוא השכיל לטפח ולפתח לאורך השנים עם אנשי הפרקליטות והתביעות המשטרתיות לצורך הגעה להסדרים והבנות מחוץ לאולם בית המשפט.
כך הוא בין אם מדובר בתיק המתאים להסדר טיעון ועל מנת להביא לתוצאות הטובות ביותר בנסיבות הקיימות, ובין אם המדובר בתיק שבו ראוי כי הגוף התובע יחזור בו מכוונתו להגיש כתב אישום או לחילופין ירכך את כתב האישום בסעיפים חמורים פחות, ולבסוף בין אם המדובר בתיק שעל פי מכלול הראיות הקיימות בו ראוי כי תיק זה ינוהל במשפט הוכחות וחפות הנאשם תצא לאור.

המטרה – חלופת ענישה שאינה כרוכה במאסר בפועל

לבסוף, אחד מהאתגרים העיקריים שיעמדו בפני עורך הדין בבואו לייצג נאשם החשוד בעבירת סמים, במידה שהוחלט לא לנהל משפט הוכחות, יהיה לשכנע את בית המשפט לשלוח את הנאשם לתסקיר מבחן אשר מבוצע על ידי שירות המבחן – וזאת במטרה שקצין/ת המבחן יקבעו האם נכון יהיה להימנע מהרשעה אם לאו, ובמקרים אחרים האם ניתן להסתפק בחלופת ענישה שאינה כרוכה בהכרח במאסר בפועל.

מיותר לציין כי אם וכאשר ישכנע עורך הדין את בית המשפט כי אכן יש מקום להליך זה, הרי שיהיה עליו גם להכין את מרשו למפגש וזאת על מנת לסייע לשים את הפרשה כולה מאחוריו בהקדם האפשרי.
משרד עורכי דין מיקי חובה מתמחה בייצוג נאשמים בעבירות סמים. אנו מתחייבים כי נעשה שימוש בכל הידע שצברנו והמשאבים המשפטיים העומדים לרשותנו על מנת לנהל את משפטכם באופן המקצועי ביותר וביסודיות ללא פשרות, בין אם בדרך של ניהול הוכחות בבית משפט ובין אם בניהול משא ומתן עם הגורמים הרלוונטיים על מנת להגיע להסדר טיעון מקל ככל הניתן בנסיבות העניין.

דילוג לתוכן