052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

חקירה פלילית: מה היא כוללת?

בחדשות 2 פורסם לאחרונה על סגן מנהל בית ספר שעוכב לחקירה, בחשד שניסה לבצע מעשה מגונה בקטין. סגן המנהל, קבע לכאורה פגישה עם אדם שהציג עצמו כבן 13. ה"קטין" הוא למעשה אבי דוביצקי, "צייד הפדופילים". במהלך ההתכתבות בין השניים הציע החשוד ל"קטין" לגעת בעצמו ואף ביקש שישלח אליו תמונות בעלות אופי מיני. כשהגיע לנקודת המפגש, פגש סגן המנהל את השוטרים ונלקח לחקירה פלילית.

אמנם רבים לא חושבים על כך במהלך החיים היומיומיים, אבל כל אחד ואחד מאיתנו יכול למצוא את עצמו כשהוא נזקק לשירותיו של משרד עורך דין פלילי על מנת שיעניק לו שירותי ייעוץ וכן ליווי בחקירה פלילית – ולאו דווקא בגלל מקרה כמו זה המתואר, בשל חשד מבוסס לעבירה. לא אחת קורה שמטופלת מתלוננת נגד הרופא שלה, עובדת נגד המעסיק שלה, במקרים אחרים אדם יכול להשאיר סם בביתכם שיימצא במהלך חיפוש משטרתי ולמעשה איש אינו יודע מתי יזומן לחקירה משטרתית ועל שום מה. די בכך שתיכנסו לעימות ותואשמו בהעלבת עובד ציבור או בתקיפת שוטר חלילה, וכבר תזדקקו לשירותיו של משרד עורך דין פלילי.

החקירה המשטרתית

החקירה הפלילית במשטרה כוללת, לעתים, שימוש באמצעי הקלטה, הגם שלא תמיד ניתן לראותם. לכן היו ערים לכך שכל מילה שתאמרו במהלך החקירה מוקלטת ומתועדת, גם אתם סבורים שאין אמצעים לכך (למשל, הפסקת חשמל, חדר קטן ללא כל אבזור וכד'). במקרים רבים, חוסר הניסיון והיעדר הרקע בתחום זה, גורם לנחקרים לבצע טעויות במהלך החקירה.

החוקרים הם אלו שמחליטים מתי לפתוח בחקירה גלויה, הם אלו שמכירים את פרטי החקירה ולפי החוק מותר להם אפילו לשקר או להסתיר מידע מהנחקרים. במהלך החקירה מפעילים החוקרים לחץ על החשוד בדרכים שונות, שלרוב כוללות שיטות שבירה פסיכולוגיות שנמצאו יעילות ביותר. לא אחת קורה שאנשים חפים מפשע נשברים תחת הלחץ ומודים בביצוע עבירות שמעולם לא ביצעו הלכה למעשה.

החשיבות של ליווי בחקירה פלילית

בכל מקרה שבו זומנתם לחקירה פלילית, ההמלצה הראשונה היא לא להתמודד איתה לבד – צרו קשר עם משרד עורך דין פלילי. עורך דין מנוסה מעניק ליווי בחקירה פלילית שבא לידי ביטוי הן בהכנת החשוד לחקירה המשטרתית והן בייצוג שלו מול המשטרה והפרקליטות, בתי המשפט ואפילו אמצעי התקשורת. ליווי בחקירה פלילית שמבוצע על ידי עורך דין מומחה יכול לחסוך מהחשוד מעצר לא נעים, לסייע לו בשיקוף גרסתו אל מול המצב המשפטי הקיים ולהדריך אותו הכיצד לא ללכת שבי אחר תחבולות החוקר. באופן כללי, בכל הקשור לחקירה פלילית ידע הוא כוח. אם לא הספקתם ליצור קשר עם עורך דין ונחקרתם, מומלץ (במקרים מסוימים) לשמור על זכות השתיקה, עד למפגש עם עורך הדין.

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן