052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

מדוע חשוב להסתייע בעו"ד פלילי בעבירות רכוש?

עבירות רכוש באופן כללי הן שם נרדף למקרים של גניבה או פריצה לשם גניבה. לפי החוק, עבירות רכוש נחשבות לעבירות פליליות לכל דבר ועניין והן מהוות פגיעה בזכויות היסוד של הקרבן ובמקרים מסוימים אף עלולות להוות סכנה של ממש לחייו. הסכנה באה לידי ביטוי בעיקר במקרים בהם העבירה מתבצעת תוך שימוש בתחבולה, בהפחדה, במעשה מרמה או באלימות. ישנן ארבע עבירות רכוש מרכזיות: החזקת רכוש גנוב, פריצה, גניבה וגרימת נזק לרכוש.

תפקידו של משרד עורך דין פלילי לעבירות רכוש

התפקיד המרכזי של עורך דין פלילי לעבירות רכוש הוא בראש ובראשונה ללמוד את חומר הראיות ולהילחם על חפותו של הלקוח אותו הוא מייצג. יש לנסות ולמצוא את אותם "חורים" בראיות – בין אם בעמידה על תנאי החיפוש, מימוש זכויות החשוד בטרם החקירה, בדיקת הראיות אל מול ראיות הגנה, עמידה על התנאים הנדרשים במסדרי זיהוי, בדיקה כי החקירה בוצעה באופן ממצה, עמידה על מחדלי חקירה וכד' – להדגיש אותם בפני בית המשפט עד כדי המסקנה שלא ניתן להרשיע על בסיס התשתית הראייתית הקיימת.

במקרה שבו חומר הראיות הקיים כנגד הלקוח מוצק ואיתן (בין היתר ולרוב לאור הודאה של החשוד ולקיחת אחריות), תפקידו של עורך הדין הפלילי – לאחר שווידא כי אין המדובר בהודאת שווא – הוא למזער במידת האפשר את היקף כתב האישום וחומרתו כך שיתאים למינימום הנדרש כעולה מחומר החקירה, וזאת מתוך מטרה למזער את העונש בסופו של יום. במקרים מסוימים, בעבירות מסוג זה, מצליח עורך הדין הפלילי לבטל את ההרשעה ובכך להוציא את מי שהודה בעבירה ללא כל עבר או כתם פלילי במרשם הפלילי, וזאת על אף שהודה בביצוע המעשים. כפי שציינתי במאמר אחר, ביטול הרשעה מביא למחיקת ההרשעה מהמרשם הפלילי. לרוע המזל, אנשים רבים שמאמינים בחפותם מוותרים על שירותיו של עורך דין פלילי לעבירות רכוש, ובסופו של דבר עלולים למצוא את עצמם, במקרים מסוימים, מורשעים וסופגים עונש כבד ביחס לנסיבות.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שאנשים מן השורה פעמים רבות נשברים תחת הלחץ שמופעל עליהם במהלך החקירה המשטרתית אליה הם מגיעים מבלי שיצרו קשר עם משרד עורך דין פלילי וכך הם מודים בעבירות שלא ביצעו מעולם.

מהם העונשים המוטלים על עבירות רכוש?

קצרה היריעה מלפרט על כל סוגי העונשים המוטלים על עבריינים מורשעים בעבירות רכוש, שכן ישנן עבירות רבות וכל עבירה קשורה ותלויה בנסיבות שונות. עם זאת, על מנת לסבר את האוזן בדבר החשיבות של יצירת קשר עם משרד עורך דין פלילי במקרים בהם מוגש נגד אדם כתב אישום בגין ביצוע של עבירת רכוש, נציין כי העונש המקסימאלי שניתן להשית על אדם שביצע עבירת גניבה לפי סעיף 384 לחוק העונשין עומד על שלוש שנות מאסר. בנסיבות אחרות, למשל, גניבה של עובד ציבור (כשערך הגניבה עולה על 1,000 ₪) ניתן יהיה להשית על המורשע עד עשר שנות מאסר, ואילו אם מדובר בגניבה של נכס כלשהו מתאגיד שמבוצעת על ידי אחד מעובדי התאגיד ניתן יהיה להשית על המורשע עד שבע שנות מאסר.

בכל מקרה שבו הוגש נגדכם כתב אישום או שזומנתם לחקירה משטרתית בגין עבירות רכוש, עשו את הדבר הנכון וצרו קשר בהקדם האפשרי עם משרד עורך דין פלילי.

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן