עורך דין פלילי מיקי חובה: מהו סחר בסמים ומהי הענישה בעבירה זו?

///עורך דין פלילי מיקי חובה: מהו סחר בסמים ומהי הענישה בעבירה זו?

עורך דין פלילי מיקי חובה: מהו סחר בסמים ומהי הענישה בעבירה זו?

לאחרונה פורסם בכלי התקשורת ובהם ynet על מעצר של 80 חשודים בעבירות סחר בסמים ובעבירות הימורים מאזור באר שבע ואשדוד. החשודים בסחר בסמים עסקו לכאורה בסחר בקוקאין, בחשיש וב-LSD. במהלך המעצר החרימה המשטרה ציוד השייך לחשודים וגם 50 גרם סם מסוג קוקאין. במשטרה מעריכים כי הסחר הלא חוקי בסמים ייפגע משמעותית בעקבות המעצרים.

על אף העובדה שעבירת הסחר בסמים אינה מנויה בין העבירות שבחוק העונשין (אלא בפקודת הסמים המסוכנים), עדיין מדובר בעבירה פלילית לכל דבר. לכן, בכל מקרה שבו אדם מואשם בסחר בסמים, מוטב שיפנה לקבלת ייעוץ במשרד עו”ד פלילי העוסק ומתמחה בתחום הסמים.

ישנם מקרים שבהם, בנסיבות המתאימות, התיק עשוי להסתיים בזיכוי מוחלט. במקרים אחרים שבהם ישנה הרשעה, הענישה בחוק על עבירות סחר היא חמורה ולכן תפקידו של עורך הדין הוא להקל על עונשם של המורשעים במידת האפשר ולאזן בין החומרה המושגית של עבירות הסמים בכלל ועבירות הסחר בפרט, לבין החומרה הקונקרטית הנלמדת מהנאשם עצמו ומנסיבותיו.

סחר בסמים

מה ההבדל בין סחר בסמים לבין שימוש בסמים?

סחר בסמים הוא פעולה שבה מועבר סם לאדם אחר תמורת כסף. עם זאת, החוק מתייחס לא רק לסוג הסם אלא גם לכמות הסם. לפי החוק מוגדרות כמויות שונות של סמים מסוגים שונים שיכולות להימצא אצל אדם והדבר ייחשב כסם לשימוש עצמי. מעבר לכמויות אלה, יעלה החשד כי מדובר בסמים שמיועדים לסחר. כך למשל, הכמות המרבית שיכולה להיחשב ככמות שמיועדת לשימוש עצמי של סם מסוג הרואין או קוקאין היא 0.3 גרם, הכמות המקסימלית של מריחואנה או חשיש שנחשבת ככמות לשימוש עצמי היא 15 גרם ולגבי סם מסוג אקסטזי הכמות היא 0.2 גרם בלבד.

הענישה בגין סחר בסמים מחמירה ביותר, כשהעונש המקסימלי עליו מדובר הוא עד 20 שנות מאסר לריצוי בפועל. אם נמצא אצל אדם סם לשימוש עצמי, במקרים רבים מאוד הוא ישוחרר ורק ייאלץ לשאת ברישום פלילי לכל היותר, כשבנסיבות מסוימות ישנה הנחיה של היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק גם ללא הרישום הפלילי.

איך משרד עורכי דין פלילי יכול לעזור לנאשמים בסחר בסמים?

למרות שהחוק קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על עבירות סחר בסמים, הרי שלעתים נדירות עונש זה אכן מושת על מורשעים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבתי המשפט מתחשבים לרוב בנסיבות שונות שעליהן צריך להצביע עו”ד פלילי לעבירות סמים שמייצג את הנאשמים. כך למשל, בתי המשפט מתחשבים במקרים רבים בגיל הנאשם שהורשע, בעברו הפלילי, בסוג הסם שבו סחר, בכמות הסם הנסחר, במידת החרטה שמביע הנאשם וברצונו להשתקם, במידת ההבנה של חומרת המעשים ועוד. בכל מקרה שבו אדם מוצא את עצמו מואשם בסחר בסמים, הדבר הראשון שעליו לעשות הוא ליצור קשר עם עו”ד פלילי לעבירות סמים לקבלת ייעוץ ראשוני.

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

2018-01-23T23:44:10+02:00 יוני 12, 2014|בלוג, עבירות סמים|
Call Now Button
לפרטים או לייעוץ צרו קשר

לייעוץ התקשרו:

052-8332244

03-5509222

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
    מיקי חובה - משרד עורכי דין

    דילוג לתוכן