כיצד רישום פלילי עלול לפגוע באדם?

///כיצד רישום פלילי עלול לפגוע באדם?

כיצד רישום פלילי עלול לפגוע באדם?

באתר ynet פורסם כי ממשלת ג’מייקה תקל על מעשני הסמים הקלים במדינה על ידי תיקון פקודת הסמים המסוכנים. המשמעות היא שצעירים רבים שמקבלים רישום פלילי מכיוון שנתפסו עם סמים קלים בכליהם, לא יוכתמו. בכך יוקל עליהם לקבל ויזות כניסה למדינות שונות ולהתקבל לעבודות שונות.

וכאן בישראל, המשטרה מנהלת מאגר מידע הכולל מספר סוגי תיקים שעשויים להיפתח לאדם. עם תיקים אלו נמנים בין היתר תיקים שלגביהם הכריע בית המשפט שבוצעה בהם עבירה, תיקים הנמצאים עדיין בחקירה של המשטרה ותיקים שנסגרו עקב חוסר עניין לציבור או היעדר ראיות.

לרישום פלילי במאגר המידע עלולות להיות השלכות חמורות על חייו של אדם במגוון מישורים, ולכן, במידת האפשר, חשוב לפעול למען מחיקת רישום פלילי. יחד עם זאת, מדובר במהלך הדורש ידע מקצועי והיכרות עם התנהלות הרשויות, המתנהל על ידי עו”ד פלילי בעל ניסיון בתחום.

מגבלות תעסוקתיות

חשוב לדעת כי המגבלה התעסוקתית הנובעת מרישום פלילי עלולה להתחיל עוד בשלבי ההסמכה וקבלת הרישיון במקצועות מסוימים, כמו ראיית חשבון ועריכת דין. מעבר לכך, קיימים מקומות עבודה מסוימים שבהם אין אפשרות להשתלב עם רישום פלילי, והדבר תלוי לא מעט באופיו של הרישום ובסוג העבירה שבוצעה.

אמנם מעסיקים פרטיים אינם רשאים לבחון את רישומו הפלילי של אדם, אך בהחלט קיימים גופים הרשאים לכך, אם המועמד מאשר זאת. בשל סיבות אלה, בין אם קיים כנגדכם רישום בגין תיק משטרתי סגור פתוח, כדאי להתייעץ עם עו”ד פלילי לגבי זכויותיכם. בנוסף לכך, יש לבחון את אפשרות של מחיקת רישום פלילי באחת הדרכים העומדות בפני עורך הדין.

אשרות למדינות זרות

רישום פלילי עלול גם להשפיע לרעה על בחינת אישורה של ויזה למדינות מסוימות, ויתרה מכך – מרגע שהמידע הגיע לידי השגרירות, הוא נותר ברישומיה. אמנם השגרירות אינה רשאית לעיין בכל החומר המצוי במרשם הפלילי, אך היא אכן נמנית עם הגופים המורשים לקבל חומרים מסוימים מהמשטרה. לדוגמא, שגרירויות יכולות לקבל חומרים הקשורים לתיקי פתוחים שלגביהם אין עדיין הכרעה משפטית או שנמצאים בחקירה, וכן לגבי הרשעות שעדיין לא חלה עליהן התיישנות. לכן, לפני שפונים להוצאת אשרת שהייה בחו”ל, מומלץ לפנות למשרד עורכי דין פלילי על מנת להבין את ההשלכות, ולבחון את המידע שעלול להגיע לידי השגרירות.

השפעות נוספות

אם לא פעלתם למען מחיקת רישום פלילי אתם עלולים להיתקל בקשיים נוספים, כדוגמת מגבלה על אימוץ של ילדים או נשיאת נשק. מעבר לכך, מניסיונו של כל עורך דין פלילי, ברור שהרישום עצמו מהווה נטל פסיכולוגי היוצר תחושת אשמה וחשש מפני גילוי, ומעיב על שגרת חייו של אדם. אל תמתינו שנים רבות להתיישנות הרישום הפלילי – מומלץ לפעול למחיקתו ולהוריד את הנטל מכתפיכם.

 

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

2018-01-23T23:44:10+02:00 אוגוסט 26, 2014|בלוג, עבירות סמים|
Call Now Button
לפרטים או לייעוץ צרו קשר

לייעוץ התקשרו:

052-8332244

03-5509222

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
    מיקי חובה - משרד עורכי דין

    דילוג לתוכן