052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

האם עבר פלילי משפיע על נאשם בעבירות סמים?

באתר "וואלה" דווח כי שלושה נערים בגילאים שבין 17 ל-18 נעצרו בחשד שמכרו סמים מסוג חשיש ומריחואנה לתלמידי תיכון רבים – וזאת באמצעות אפליקציית "וואטסאפ". המילים שבהן השתמשו הנערים היו מילות קוד, שדרכן היו מסווים את הפעילות. מכירת הסמים על פי החשד, נערכה בביתם ובאירועים חברתיים. מקרה זה של עבירות סמים, במיוחד כשמדובר בקטנים ללא עבר פלילי, לא צפוי להביא לעונש כבד במקרה של כתב אישום והרשעה, משום שישנו אינטרס להחזיר את חיי הקטינים למוטב. עם זאת, מה הדין במקרה של נאשם בגיר בעל עבר פלילי בעבירות סמים?

חשוב לדעת כי עבר פלילי של מבצעי עבירות סמים ישפיע באופן משמעותי על חומרת דינם. במקרים אלו, על מנת להקל על גזר הדין, יש לפנות לקבלת סיוע משפטי מטעם עו"ד פלילי לעבירות סמים בעל ניסיון רב.

רישום של עבר פלילי

אדם בעל עבר פלילי הוא מי שביצע בעברו מעשה הנוגד את החוק, הנחשב לעבירה פלילית, ושהורשע על כך בבית משפט. עבירות אלה, חמורות כקלות, נשארות רשומות במאגרי המידע של המשטרה ובתי הדין, אלא אם כן זוכה האדם מהעבירה המיוחסת לו או אם התיק כנגדו נסגר מחוסר אשמה. רישום פלילי זה מהווה למעשה כתם המלווה את חייו של האדם ומשפיע על מהלכם, למשל בהשתלבות במסגרות עבודה ובמיוחד במקרים של עבירות חוזרות כמו עבירות סמים. יש לציין כי במקרים רבים, סיוע של עו"ד פלילי לעבירות סמים מאפשר למזער את הפגיעה, למשל, על ידי מחיקת הרישום הפלילי או שינוי עילת סגירת התיק.

החמרה בענישה כאשר לנאשם יש עבר פלילי

החוק מתייחס לאדם המבצע עבירה פלילית חוזרת כסיכון לחברה וכמי שלא למד את הלקח וממשיך בדפוסי התנהגות בעייתיים. לכן, על מנת להרתיע נאשם שכזה מביצוע עבירות נוספות, במרבית המקרים יחמיר בית המשפט בעונשו. מאידך, כל נאשם המורשע בעבירה פלילית לרבות בעבירות סמים, נגזר דינו באופן אינדיבידואלי, כולל בחינת סוג העבר הפלילי וחומרתו, נסיבות ביצוע העבירה ונסיבותיו האישיות של הנאשם. לכן, חשוב לדעת כי תפקידו של עורך הדין הפלילי הוא ללוות את הנאשם בכל ההליכים בפניהם הוא עומד, כולל בין היתר ליווי בחקירה פלילית, איסוף ראיות מקלות וערעור על פסק הדין. עם סיוע משפטי הולם ניתן בהחלט להגיע לתוצאות עדיפות לנאשם.

הגדרת עבירות הסמים בחוק

בפקודת הסמים המסוכנים מנויים החומרים המוגדרים כ"סמים מסוכנים", החל מחומרים שנחשבים במקרים מסוימים כ"סמים קלים" כמו כמו מריחואנה וחשיש ועד לסמים קשים כמו הרואין וכדומה. פקודה זו מבחינה בין מספר סוגי עבירות סמים, כמו ייצור סמים, החזקה, שימוש, סחר ומעבר סמים.

העונש בצד ביצוע רוב עבירות אלו בפקודת הסמים, עומד על מאסר מקסימלי של 20 שנה, כאשר בעבירות מסוימות המתבצעות לשימוש עצמי העונש המקסימלי עלול להגיע לשלוש שנות מאסר ובנסיבות אחרות גם לחמש שנים. מבחינה פרקטית, על אף העונש החמור שבצד רוב עבירות הסמים (20 שנה), בטיעון נכון ובנסיבות המתאימות מטעם משרד עורכי דין פלילי, עשוי להביא להטלת עונשים קלים בהרבה, החל מצו פיקוח בלבד, וכלה בהרשעה ובתנאי ועד עבודות שירות – הכל תלוי בנסיבות העניין.

לכן, במקרים של חשד בכלל ובעבירות סמים בפרט, על מנת למקסם את האפשרות לזיכוי מחד ומאידך אם תהיה הרשעה, לדאוג לענישה מקלה ומופחתת, חשוב לפנות אל משרד עו"ד פלילי המתמחה בעבירות סמים כבר בתחילת ההליך. עורך הדין יספק ליווי בחקירה פלילית במשטרה ויעמוד לטובת מרשו בכל השלבים הבאים עד לייצוג בבית המשפט.

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן