052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

מהן הנסיבות המחמירות בעבירת מעשה מגונה?

בכתבה שפורסמה ב-mynet נכתב כי אב שהואשם בעבירות מין ובתקיפה של בתו זוכה מחמת הספק. האב, בן 61, הואשם על ידי בתו בין היתר במעשה אינוס ובמעשים מגונים בנסיבות מחמירות. המעשים בוצעו לכאורה החל מהיותה בת 12. אנו נתעכב על ההגדרה "מעשה מגונה בנסיבות מחמירות" ומשמעותה.

החוק בישראל רואה בחומרה עבירות של מעשה מגונה, בין היתר, עקב הפגיעה בכבוד האדם ובצנעת הפרט. לכן, הענישה במקרים אלו איננה קלה ועלולה בהחלט להוביל למאסר בפועל. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר במעשה מגונה תחת נסיבות מחמירות, אשר נקבעות על פי קריטריונים שונים. מסיבה זו, הצגתם הנאותה של הטיעונים והראיות על ידי עו"ד פלילי לעבירות מין עשויה לחולל הבדל עצום בגזר הדין.

מהו מעשה מגונה?

לפי סעיף 348 לחוק העונשין, מעשה מגונה נעשה לצורך סיפוק, גירוי או ביזוי מיני, מבלי שאחד הצדדים הסכים לכך. יחד עם זאת, גם כאשר קיימת הסכמה, עלול האירוע להיחשב כמעשה מגונה אם גילו של הנפגע היה קטן מ-14 שנים, או בנסיבות מסוימות כמו איום, מרמה או יחסי מרות בין הנאשם למתלונן/ת.

מאחר שמדובר בהגדרה רחבה יחסית, נכללות תחת מעשה מגונה התנהגויות רבות ושונות, החל בהתערטלות בפומבי ועד למגע באיבר המין של אדם אחר. כאמור, הענישה במקרים אלו תלויה במספר היבטים, ובאופן כללי קבועה על שנה אחת עד עשר שנות מאסר בפועל – בנסיבות מחמירות. יש לציין כי מכיוון שמעשה מגונה נחשב לעבירת מין, על חשודים ונאשמים לפנות אל עו"ד פלילי לעבירות מין בעל ניסיון והיכרות מעמיקה בתחום.

נסיבות מחמירות במעשה מגונה

עו"ד פלילי לעבירות מין יסייע לנאשם להכיר את ההליכים העומדים בפניו, להבין אם אכן מדובר בנסיבות מחמירות, וכיצד ניתן להציגן באופן מקל. נסיבות מחמירות במעשה מגונה כוללות את המקרים הבאים:

  • המעשה לא בוצע על ידי הנאשם בלבד, אלא בהשתתפות אנשים אחרים.
  • בזמן ביצועם של המעשים המגונים נגרמו לקורבן חבלות גופניות.
  • במהלך האירוע נעשה שימוש בנשק במטרה לאיים על הנפגע.
  • גילו של האדם שנפגע מהמעשים קטן מ-16 שנים, כלומר קטין.
  • במהלך האירוע בוצעה התעללות בנפגע בנוסף על המעשים המגונים.

פנייה לסיוע משפטי

חשוב להבין כי רף הענישה הנוהג בעבירות של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות גבוה וחמור מאוד ביחס לעבירה של מעשה מגונה בנסיבות רגילות. משרד עורך דין פלילי המתמחה בעבירות מין עשוי בהחלט למנוע את הגדרת נסיבות העבירה כנסיבות מחמירות, ובכך להקל מאוד על העונש. בנוסף לכך, לעתים קרובות מדובר באירועים הנתונים לפרשנויות שונות, ובעלי המקצוע יוכלו לחזק את טיעוני הנאשם ולשפר את סיכוייו לזיכוי.

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן