052-8332244

בעידן שבו אנו חיים אין ולו יום אחד שבו לא עולה לכותרות עבירת אלימות כזו או אחרת. בין אם מדובר באלימות במשפחה, בויכוח על חנייה או במקרים קשים של הכאת קשישים. העניין הוא שלעתים קרובות, מקרים שמתחילים בקול תרועה רמה וכותרות מרעישות וסנסציוניות לכאורה – מסתיימים בקול ענות חלושה וללא כתב אישום.

החוק הישראלי מחלק את מכלול עבירות האלימות לשלושה סוגים עיקריים:

נזכיר רק, כי בסימן אחר שכותרתו "אחריות לשלם אדם" קיים סעיף תקיפה וחבלה חמור יותר, בסעיף 329 לחוק העונשין, שעוסק בעבירות חבלה קשות שבוצעו בכוונה להביא לחבלה החמורה, והעונש המקסימאלי הניתן להשית על מי שהורשע בעבירה זו הוא עד 20 שנות מאסר בפועל.

mhn12אם וכאשר הוזמנתם לחקירה או הוגש נגדכם כתב אישום בגין אחד מסוגי התקיפות שפורטו לעיל, הדבר הנכון ביותר מבחינתכם יהיה לפנות לעורך דין פלילי שיעשה ככל יכולתו על מנת לסייע לכם בחקירתכם, בין אם בהכנתכם לתחבולות המשטרה בכל הנוגע לחקירות אלימות, ובין אם בגיבוש גרסה עקבית וסדורה מבלי לחשוש שמא הדברים עלולים להפליל אתכם בהמשך.

חשוב לזכור שבשנים האחרונות מחמיר בית המשפט עם אלו הנמצאים אשמים בביצוע עבירות אלימות ומכאן שכמעט כל הרשעה טומנת בחובה מאסר לא קצר בפועל. מעורבותו של עורך דין פלילי כבר מהשלב הראשון תשפר באופן משמעותי את סיכוייכם להימנע ממאסר בפועל וזאת בין היתר בזכות היכרותו של עורך הדין עם התקדימים הרלוונטיים והכנתו את הנחקר לחקירה ראשונה באופן ראוי ויסודי.

ההיכרות עם התקדימים הרלוונטיים, ועם המסגרת המשפטית המתאימה, הם כלי אסטרטגי ראשון במעלה עבור הסניגור, כאשר ידע זה יאפשר לו לשכנע את השופט, בנסיבות האינדיבידואליות של מרשו כמובן, להורות על שחרורו או על אי-הרשעתו בדין. יתרה מכך, רק עורך דין פלילי ומומחה שמכיר את הניואנסים הקטנים ביותר של ההליך המשפטי העוסק בתקיפה, יוכל גם להבחין בפרצות הקטנות ביותר שעולות מחומר הראיות ולנצלן.

משרד עורכי דין מיקי חובה מתמחה במתן ייעוץ משפטי לחשודים הנאשמים בעבירות אלימות. אנו מתחייבים כי נבחן את חומר הראיות העומד כנגדכם באופן יסודי מבלי להותיר אבן על אבן וכמובן שבאם נידרש לכך לא נחשוש לנהל משפט שמטרתו העיקרית תהיה להוכיח את חפותכם ולאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם מוקדם ככל הניתן.

דילוג לתוכן