עבירות אלימות

//עבירות אלימות
עבירות אלימות 2019-12-12T04:22:46+02:00

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

עבירות אלימות

בעידן שבו אנו חיים אין ולו יום אחד שבו לא עולה לכותרות עבירת אלימות כזו או אחרת. בין אם מדובר באלימות במשפחה, בויכוח על חנייה או במקרים קשים של הכאת קשישים. העניין הוא שלעתים קרובות, מקרים שמתחילים בקול תרועה רמה וכותרות מרעישות וסנסציוניות לכאורה – מסתיימים בקול ענות חלושה וללא כתב אישום.

החוק הישראלי מחלק את מכלול עבירות האלימות לשלושה סוגים עיקריים:

  • תקיפה סתם (סעיף 379 לחוק העונשין) – זוהי תקיפה שלא הביאה לחבלה כלשהי, התקיפה ה"קלה" ביותר, כזו שאינה גורמת כל נזק פיזי לקורבן. בגין עבירה זו עלול בית המשפט לפסוק עונש מאסר של עד שנתיים מאחורי סורג ובריח.
  • תקיפה הגורמת חבלה ממשית (סעיף 380 לחוק העונשין)תקיפה הגורמת לחבלה בינונית המצריכה טיפול רפואי לא אינטנסיבי. העונש על עבירה זו הוא עד שלוש שנות מאסר בפועל.
  • תקיפה בנסיבות מחמירות (סעיף 382 לחוק העונשין) – המדובר בתקיפה החמורה ביותר בסימן ה"תקיפה" שבחוק העונשין. בין אם מדובר בתקיפה סתם ובין אם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, הרי שיסודות העבירה של "תקיפה בנסיבות מחמירות" מצריכים בין היתר גם נוכחות של שני אנשים או יותר שחברו יחד לביצוע העבירה. לצורך הקטגוריזציה דנן, גם עבירות האלימות בתוך המשפחה מקוטלגות כעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות. ברגע שהתקיפה הוגדרה ככזו שנעשתה בנסיבות מחמירות, יהיה רף הענישה כפול מזה שבעבירה המקורית (תקיפה סתם, תקיפה הגורמת חבלה ממשית וכד').

נזכיר רק, כי בסימן אחר שכותרתו "אחריות לשלם אדם" קיים סעיף תקיפה וחבלה חמור יותר, בסעיף 329 לחוק העונשין, שעוסק בעבירות חבלה קשות שבוצעו בכוונה להביא לחבלה החמורה, והעונש המקסימאלי הניתן להשית על מי שהורשע בעבירה זו הוא עד 20 שנות מאסר בפועל.

mhn12אם וכאשר הוזמנתם לחקירה או הוגש נגדכם כתב אישום בגין אחד מסוגי התקיפות שפורטו לעיל, הדבר הנכון ביותר מבחינתכם יהיה לפנות לעורך דין פלילי שיעשה ככל יכולתו על מנת לסייע לכם בחקירתכם, בין אם בהכנתכם לתחבולות המשטרה בכל הנוגע לחקירות אלימות, ובין אם בגיבוש גרסה עקבית וסדורה מבלי לחשוש שמא הדברים עלולים להפליל אתכם בהמשך.

חשוב לזכור שבשנים האחרונות מחמיר בית המשפט עם אלו הנמצאים אשמים בביצוע עבירות אלימות ומכאן שכמעט כל הרשעה טומנת בחובה מאסר לא קצר בפועל. מעורבותו של עורך דין פלילי כבר מהשלב הראשון תשפר באופן משמעותי את סיכוייכם להימנע ממאסר בפועל וזאת בין היתר בזכות היכרותו של עורך הדין עם התקדימים הרלוונטיים והכנתו את הנחקר לחקירה ראשונה באופן ראוי ויסודי.

ההיכרות עם התקדימים הרלוונטיים, ועם המסגרת המשפטית המתאימה, הם כלי אסטרטגי ראשון במעלה עבור הסניגור, כאשר ידע זה יאפשר לו לשכנע את השופט, בנסיבות האינדיבידואליות של מרשו כמובן, להורות על שחרורו או על אי-הרשעתו בדין. יתרה מכך, רק עורך דין פלילי ומומחה שמכיר את הניואנסים הקטנים ביותר של ההליך המשפטי העוסק בתקיפה, יוכל גם להבחין בפרצות הקטנות ביותר שעולות מחומר הראיות ולנצלן.

משרד עורכי דין מיקי חובה מתמחה במתן ייעוץ משפטי לחשודים הנאשמים בעבירות אלימות. אנו מתחייבים כי נבחן את חומר הראיות העומד כנגדכם באופן יסודי מבלי להותיר אבן על אבן וכמובן שבאם נידרש לכך לא נחשוש לנהל משפט שמטרתו העיקרית תהיה להוכיח את חפותכם ולאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם מוקדם ככל הניתן.

Call Now Button
לפרטים או לייעוץ צרו קשר

לייעוץ התקשרו:

052-8332244

03-5509222

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס    [honeypot age]

    מיקי חובה - משרד עורכי דין

    דילוג לתוכן