052-8332244

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

עורך דין פלילי חובה שימש כסנגור בכיר בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה ונחשב לעורך דין פלילי מוביל בעבירות סמים, מין, רכוש, אלימות, וצווארון לבן ועוד.

עבודות שירות ומאסר ע"ת על שוחד: ביהמ"ש מחמיר בעבירות צווארון לבן

אתר "גלובס" דיווח לאחרונה על גזר דינו של מנהל חשבונות שהורשע בעבירת צווארון לבן של לקיחת שוחד ממנהל חשבונות ששימש כסוכן סמוי מטעם המשטרה. על מנהל החשבונות נגזרו חמישה חודשי עבודות שירות, שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי. למרות שמדובר בסכומים נמוכים יחסית של שוחד (1,000 ש"ח בשני אירועים שונים), בית המשפט החמיר עם הנאשם שהורשע. מכאן עולה השאלה – מהי המדיניות של בתי המשפט בנוגע לעבירות צווארון לבן?

על אף שמן האלגנטי, עבירות צווארון לבן נחשבות בישראל לעבירות פליליות לכל דבר. באופן כללי, מדובר בעבירות הקשורות למעילות כספים באופן עקיף או ישיר, ולרוב אינן כרוכות באלימות. בימים עברו נטו בתי המשפט בישראל להקל עם סוג זה של עבירות, בהיותן מבוצעות פעמים רבות על ידי אנשים נורמטיביים לכאורה. אולם, בשנים האחרונות השתנה היחס ובתי המשפט נוטים להחמיר, יחסית לשנים קודמות, עם מבצעי עבירות צווארון לבן. כמו בכל עבירה, כך גם בעבירות מסוג זה, חשוב לקבל ייצוג משפטי הולם מטעם עו"ד פלילי לעבירות צווארון לבן בטרם חקירה פלילית.

הסיבות לגישה המחמירה של בתי המשפט בארץ

עם התרבות מקרי הפשיעה מסוג צווארון לבן והעלייה במידת חומרתם, בד בבד עם חדירתם לארגוני הפשיעה בארץ, החוק בישראל מתייחס כיום לעבירות אלה בחומרה יתרה. עבירות צווארון לבן גורמות לנזקים כלכליים כבדים לפרט, לחברה ולמשק – ומשפיעים על אמון הציבור במערכות וביכולתן להגן על עצמן.

עקב תחכומן ומורכבותן של עבירות צווארון לבן, נדרשת מערכת אכיפת החוק להשקעה לא מבוטלת של מאמצים ומשאבים לצורך גילוין וחשיפתן. למי שמואשם בעבירות אלה אסור לפעול בקלות דעת. נהפוך הוא, כדאי לפנות מהר ככול הניתן אל משרד עורך דין פלילי המתמחה בסוג זה של עבירות.

ענישה בגין עבירות צווארון לבן

חשוב לדעת כי הענישה על עבירות צווארון לבן משתנה בהתאם לנסיבות ולחומרת המקרה. לכן, במרבית המקרים פנייה אל עו"ד פלילי לעבירות צווארון לבן המציג את המקרה בפני בית המשפט מסייעת רבות בהקלת גזר הדין. בין שיקוליו של בית המשפט בשאלת חומרת הענישה יבואו היקף המעילה, אופן ביצוע העבירה, תדירות העבירות – האם הייתה זו מעילה חד פעמית או שמא סדרתית ומה משך התקופה בה היא בוצעה. בין השיקולים לקולא, יבואו, בין היתר, נסיבותיו האישיות של מבצע העבירה והיעדר עבר פלילי או קשיים כלכליים או נפשיים שהובילו לדבר העבירה.

הענישה בעבירות צווארון לבן עשויה להתבטא בקנסות כבדים, בעיצומים כספיים, בהגבלות התנהלות ואף במאסר בפועל. לכן חשוב לחבור משרד עורך דין פלילי מקצועי ויסודי שייצג נאמנה את מרשו ויביא לתוצאה הטובה ביותר בנסיבות העניין.

פרטי התקשרות

נייד: 052-8332244

טלפון: 03-5509222

פקס: 03-5509220

mickey@mh-law.co.il

דילוג לתוכן