דיני הסגרה: מי יכול להיות מוסגר לישראל?

///דיני הסגרה: מי יכול להיות מוסגר לישראל?

דיני הסגרה: מי יכול להיות מוסגר לישראל?

הסגרה הנה הליך משפטי פלילי הנובע משיתוף פעולה בין מדינות, ומאפשר את מסירתו של אדם ממדינה שבה הוא שוהה למדינה אחרת שבה הוא ביצע עבירה פלילית, או מואשם בה בעבירה פלילית. דינים אלו קיימים גם במדינת ישראל, שיש באפשרותה לבקש את הסגרתם של עבריינים פליליים. יחד עם זאת, מדובר בהליכים משפטיים מורכבים, ועל מנת לקבל מידע מדויק לגביהם יש לפנות אל עורך דין פלילי לדיני הסגרה.

מי מוסגר לישראל?

הליך פלילי של הסגרה אפשרי רק כאשר אדם שוהה מחוץ לגבולות ישראל, וכשהמדינה רוצה להעמידו לדין על מנת להענישו כחוק. במרבית המקרים יש צורך בהסכמי הסגרה עם המדינה בה שוהה הנאשם. יחד עם זאת, קיימים מספר סוגי עבירות המחייבים הסגרה עקב היותם מבוססים על עקרון המשפט האוניברסלי. משפט זה מאפשר להסגיר ולהעמיד לדין בישראל כל אדם אשר ביצע פשעים נגד האנושות, פשעי מלחמה, סוחרים בעבדים ושודדי ים. על מנת לדעת במדויק אם ניתן להסגיר אדם לישראל יש לפנות אל משרד עורכי דין פלילי, או לעורך דין פלילי לדיני הסגרה בעל ידע נרחב ועדכני בנושאים אלו.

הסכמי הסגרה של ישראל

הסגרה בין מדינות מתאפשרת כאשר קיימים ביניהן הסגרי הסכמה. מדינת ישראל חתומה כבר משנת 1975 על אמנה אירופית להסגרה כמשקיפים, המאפשרת להסגיר כל מי שביצע עבירה פלילית שעונשה הנו שנה ויותר. במסגרת אמנה זו נכללות מרבית מדינות אירופה, וביניהן אנגליה, צרפת, איטליה, ספרד, יוון, הולנד, בלגיה, גרמניה, דנמרק, קפריסין, צ’כיה, הונגריה, ליטא, פולין רומניה ובולגריה.

כמו כן, לישראל יש הסכמי הסגרה עם ארה”ב, דרום אפריקה, אוסטרליה, קנדה, סוויזלנד ואיי פיגי’. יש לציין כי ישראל אינה חתומה על הסכמי הסגרה עם מדינות שגישת המשפט ושיטת המשפט שלהן שונה במהותה ובערכיה מזו הנהוגה בארץ. על מנת לקבל מידע נוסף אודות הסכמי הסגרה של ישראל יש לפנות אל משרד עורכי דין פלילי, ולקבל ייצוג מטעם עורך דין פלילי לדיני הסגרה האמון על התחום.

הסכמי הסגרה מותנים

חשוב לדעת כי מדינה מסגירה יכולה להסכים להליך בהתאם לתנאים מגבילים. כך לדוגמא, יכולה המדינה המסגירה לדרוש הקלה בעונש הנאשם, או מנגד לדרוש להחמיר בענישתו.

לפרטים נוספים או להתייעצות התקשרו עכשיו
נייד: 052-833-2244 | משרד: 03-550-9222

2018-01-23T23:44:10+02:00 אפריל 30, 2014|בלוג, דיני הסגרה|
Call Now Button
לפרטים או לייעוץ צרו קשר

לייעוץ התקשרו:

052-8332244

03-5509222

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
    מיקי חובה - משרד עורכי דין

    דילוג לתוכן