עו”ד פלילי חובה: מהן נסיבות מחמירות בעבירות תקיפה?

///עו”ד פלילי חובה: מהן נסיבות מחמירות בעבירות תקיפה?

עו”ד פלילי חובה: מהן נסיבות מחמירות בעבירות תקיפה?

בחדשות 2 פורסם כי שני אסירים בכלא צבאי שהואשמו בעבירת תקיפה בנסיבות מחמירות של אסיר אחר, נשלחו לעונשי מאסר – על האחד נגזרו ארבעה חודשי מאסר ועל האחר ארבעה חודשים וחצי. העבירה שבה הורשעו השניים היא תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות.

תקיפה בנסיבות מחמירות מהווה מושג משפטי מעט חמקמק שאינו ברור ולכן לעתים קרובות נאשמים מזלזלים במידת החומרה שלו ואפילו לא טורחים להתייעץ עם משרד עו”ד פלילי כאשר מעלים כנגדם חשדות בגין תקיפה בנסיבות מחמירות. חשוב להבין ועל כך כל עו”ד פלילי יסכים, שמדובר באישום חמור שאין להקל בו ראש. באופן גורף, ההמלצה בכל מקרה שבו הוגש נגד אדם כלשהו כתב אישום בגין תקיפה בנסיבות מחמירות היא שייגש במהירות האפשרית להתייעצות עם עורך דין פלילי לעבירות אלימות.

הגדרת הנסיבות החמורות

ראשית יש להבין שישנם שלושה סוגים של תקיפה:

  1. תקיפה שמוגדרת כ”תקיפת סתם” שלא גורמת נזק ושהעונש עליה הוא עד שנתיים מאסר.
  2. תקיפה שגורמת לחבלה של ממש ושהעונש עליה הוא עד שלוש שנות מאסר.
  3. תקיפות שונות, כמו למשל תקיפה לצורך ביצוע פשע, תקיפה כדי לגנוב דבר, תקיפה כדי להתנגד למעצר שלו או של זולתו ועוד. העונש על תקיפה מסוג זה הוא לרוב שלוש שנות מאסר לכל היותר, למעט תקיפות שונות בצוותא של יותר משני אנשים או תקיפת עובד ציבור בנסיבות מסוימות, שם העונש המרבי שניתן להשית על המורשע יהיה עד חמש שנות מאסר.

נסיבות מחמירות עשויות להביא להחמרת העונש של המורשעים, עד כפול מהעונשים שתוארו לעיל. כאשר מדברים על “נסיבות מחמירות”, הכוונה היא לביצוע תקיפה כלפי בן זוג תוך גרימת חבלה, ביצוע של תקיפה כלפי בן משפחה ללא גרימת חבלה או ביצוע של כל אחד מסוגי התקיפות שתוארו לעיל בזמן שנכחו בעת התקיפה לפחות שני אנשים שחברו לביצוע המעשה.

איך משרד עו”ד פלילי יכול לעזור לנאשמים?

כפי שניתן להבין, אדם שמואשם למשל בתקיפה בנסיבות מחמירות של עובד ציבור עלול למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח במשך שנים ארוכות. לפיכך, תפקידו של עורך דין פלילי לעבירות אלימות הוא לעשות ככל האפשר על מנת למזער את העונש (במקרה של הרשעה) תוך הצגת הדברים מנקודת מבטו של הנאשם. חשוב מאוד להקפיד שלא לבחור בכל משרד עו”ד פלילי כאשר מועלים אישומים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות, אלא לבדוק כי מדובר בעורך דין פלילי לעבירות אלימות בעל ניסיון בתחום, שכן מדובר בתחום מורכב שרק מי שעוסק בו באופן שוטף, מכיר את החוק מלפנים ומאחור וכן את התקדימים המשפטיים בעניין זה ראוי לייצג נאשמים שהואשמו בביצוע עבירות אלימות חמורות, בהן טמון סיכון לא קטן לנישאת עונש לתקופה ארוכה.

2021-01-11T14:52:56+02:00 יוני 8, 2014|בלוג, עבירות אלימות|
Call Now Button
לפרטים או לייעוץ צרו קשר

לייעוץ התקשרו:

052-8332244

03-5509222

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס




    מיקי חובה - משרד עורכי דין

    דילוג לתוכן